HAYDER, Sultander ve Denizli Sahabiye Vakfı İdlib’e 2 Tır Yardım Götürdü

HAYDER, Sultander ve Denizli Sahabiye Vakfı İdlib’e 2 Tır Yardım Gönderdi

HAYDER, Sultander ve Denizli Sahabiye Vakfı, İdlib’in Hırbet El-Coz bölgesindeki çadırkentte yaşama tutunmaya çalışan mazlum ailelere bin 500 adet gıda kolisi ve kentte aktif durumda bulunan ekmek fırınlarında pişirilip ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere 26 ton un yardımı yaptı.

Zalim Esed rejimi ve Rusya'nın İdlib kentine yönelik yaptığı saldırılar nedeniyle yüz binlerce İdlibli Türkiye sınırındaki güvenli bölgeye göç etti. Göç, beraberinde zorluk ve sıkıntıları da getirdi. Kurulan çadırkentlerdeki briket evlerde ısınmaya çalışan aileler, başta gıda olmak üzere birçok temel insani yardım malzemelerine muhtaç durumda.

|| İdlib’in güneyinde yaşanan çatışmalar ve ağır bombardımanlar nedeniyle halkın büyük bir kısmı kuzeye doğru göç etmek zorunda kaldı.

Gerçekleştirilen yardım çalışmasına Denizli Sahabiye Vakfı Başkanı Fatih Kocakulak ve Mütevelli Heyeti Üyesi Osman Cun da katıldı.

40 bin insanın yaşadığı çadırkentte çocuklar da unutulmadı: Onları mutlu edecek küçük hediyeler dağıtıldı...

Soğuk havada çadırlarda yaşamaya çalışan mazlumlara siz de bir kısa mesaj ile HAYDER aracılığıyla destek olabilirsiniz.

“SURİYE yaz, 1466’ya SMS gönder 10 TL bağışta bulun”

HAYDER Youtube kanalına abone olmak için: https://goo.gl/e3a4VS

Sosyal Medya Hesaplarımız:

► HAYDER Facebook: http://facebook.com/ahmetyesevider
► HAYDER Twitter: http://twitter.com/ahmetyesevider
► HAYDER İnstagram: http://instagram.com/ahmetyesevider

► İnternet Sitemiz: http://www.ahmetyesevi.org.tr

HAYDER (Hoca Ahmet Yesevi Derneği) nedir, kurucusu kimdir? Hoca Ahmet Yesevi Derneği | HAYDER Ahmet Mahmud Ünlü (Cübbeli Ahmet Hocaefendi)'nin Onursal başkanı olduğu, Cübbeli Ahmet Hocaefendi'nin her hafta sohbetine ev sahipliği yapan, kurban, katarakt, su kuyusu, kan bağışı, medrese, aşevi gibi onlarca proje yapıp, aynı zamanda Suriye'de, Irak'da ve Afrika ülkelerinde insanî yardımda bulunan uluslararası faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşudur. Mahmut Efendi Hazretlerinin teşvikleriyle yoluna devam etmektedir.